רקע

צנציפר - חברה לייבוא תבואות ומספוא בע"מ, הינה חברת סחר משפחתית פרטית, וותיקה, אשר מנוהלת, במשותף, על ידי בני הדור השני והשלישי של המשפחה: מנחם צנציפר (דור שני), מהנדס תעשיה וניהול, בעל תואר שני במדעי הניהול ואיתי רון (דור שלישי), בעל תואר בכלכלה וניהול. מייסד החברה, צבי צנציפר, נולד ברוסיה בסוף המאה התשע עשרה. על מנת לפרנס את משפחתו החל לעסוק, מאז היה נער, בסחר בתבואות. כאשר עלה לארץ ישראל, בשנת 1926, המשיך בה את עסקי המסחר בתבואות ובמספוא - עד לגיל מופלג, של מעל למאה שנים. צבי צנציפר צוין בספר השיאים של גינס, בשנת 2002 , כאדם בעל הוותק המרבי, במדינת ישראל, באותו מקום עבודה (76 שנות וותק).

התמחות

חברת צנציפר מתמחה ומתמקדת בתחום הייבוא של המרכיבים הבסיסיים לענף ייצור המזון למשק החי בארץ, דהיינו, של גרעיני התבואות ושל המוצרים המשמשים כמקורות חלבון לענף זה. לחברה קשרי מסחר הדוקים עם החברות המובילות בעולם בתחום הסחר בתבואות. החברה מייבאת סחורות במשלוחים ימיים סדירים, הן ממדינות מזרח ומערב אירופה והן מארצות הברית וממדינות דרום אמריקה. התכנון הלוגיסטי של החברה מתמחה בהכרת השווקים העולמיים, בניתוח ובזיהוי המגמות והתנודות של שווקים אלה, כולל שוק ההובלה הימית. לפיכך, משתנים הן מקורות הייבוא והן תמהילי המוצרים, בפילוג כמותי, בהתאם לעונות השנה, לזמינות השווקים, לתנודות במחירים העולמיים והאזוריים וכיוצא באלה.

מוניטין

חברת צנציפר רכשה לעצמה מוניטין רב ביכולת הניתוח שלה לגבי נתוני השווקים העולמים. המקצועיות שלה בתחומי עיסוקה זוכה להכרה רחבה, של כל הגורמים העוסקים בחקלאות, בגידול ובהזנה של משק החי בארץ. איתי רון, מנהל החברה, מוזמן באופן תדיר להרצות על האקטואליה והמתרחש בתחום זה, בכנסים מקצועיים אשר נערכים על ידי הגורמים השונים בארץ. איתי רון מוערך מאד, על ידי כל הגורמים בענף, כבר-סמכא בתחום.

לקוחות

לחברה ישנם מעל למאה לקוחות קבועים וסדירים: מכוני תערובת, מרכזי מזון ולקוחות אחרים. מתוך הכרתה בעובדה כי מגוון הלקוחות הוא שמאפשר לחברה את ההיקף הנרחב של פעילותה, שוקדת חברת צנציפר, כמדיניות מוצהרת, לנהוג כך שכל לקוח ירגיש כאילו הוא הלקוח המועדף שלה. חברת צנציפר מעבירה ללקוחותיה, מידי שנה בשנה, דפי סקר לגבי שביעות הרצון של הלקוחות, בעבודתם מול החברה. המסקנות מהניתוח של כל סקר מיושמות בקפידה, במטרה לשפר את איכות השירות והאמינות וממילא גם את שביעות הרצון של הלקוחות מעבודתם מול החברה.

היקף פעילות

בשנת 2014 היה היקף המכירות של החברה כ-834 אלף טונות במחזור כספי של כ-856 מיליון ש"ח.

ספקים

חברת צנציפר מקפידה לעבוד עם ספקים עולמיים מהליגה הראשונה, דבר שמעלה את אמינות האספקות והגעת המשלוחים. ההיקפים של הרכישות משפרים את עמדות המיקוח של החברה הן מול הספקים בחו"ל הן לגבי מחירי ההובלה הימית, אשר מהווים, בפני עצמם, מרכיב מרכזי בסך העלות של המוצרים.

מיצוב

היקף פעילותה של חברת צנציפר מציב אותה כחברה המובילה בארץ בתחום הסחר בתבואות ובמספוא. החברה הגיעה לעמדה בכירה זו, לאחר שנים רבות של עבודה, רק בזכות העקביות והמסירות למטרותיה, ללקוחותיה ולספקיה וזאת תוך כדי פיתוח נמשך של מקצועיותה ושל אמינותה. החברה מתחייבת להמשיך בדרך זו גם בעתיד.